^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

"Czy to bajka czy nie bajka" w WDK Paterek

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

„Czy to bajka, czy nie bajka?”

         Międzynarodowy dzień Postaci  z Bajek jest doskonałą okazją do przypominania bajek, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa i z

tej właśnie okazji  dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku wzięły udział w bajkowym spotkaniu zorganizowanym przez Filię Biblioteczną oraz Wiejski Dom Kultury w Paterku i Ślesinie.

         Grupę Sów i Stokrotek przywitały bajkowe postaci, które zaprosiły dzieci do wspólnego świętowania. Wspólne zabawy rozpoczęła Królewna Śnieżka, która przeczytała przedszkolakom bajkę braci Grimm pt.„Gęsiareczka” , następnie wszyscy przenieśli się w świat Kopciuszka , w którym zadaniem dzieci było oddzielanie czterech różnych ziaren. Wszyscy uczestnicy świetnie sobie poradzili i zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

         Myszka Miki i Mini poprowadziły muzyczne zgadywanki bajkowe oraz zabawy ruchowe. Gościem specjalnym był Marshall z którym przedszkolaki odtańczyły bajkowy taniec radości. Wszystkie bajkowe szaleństwa odbyły się pod czujnym okiem Piratki Joanny.

         Pełne wrażeń i wyczerpane zabawą przedszkolaki z uśmiechami na twarzy wróciły do przedszkola, a na pamiątkę bajkowego spotkania każdy otrzymał zakładkę  do książki w kształcie skrzata.

Tekst: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle- Filia w Paterku

Zdjęcia: Maria Frankiewicz

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka