^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Koncert Patriotyczny ,,Tu wszędzie jest moja Ojczyzna...”

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

          11 listopada, punktualnie o godz. 12.00 w murach Kościoła pw. Matki Boskiej Bolesnej rozległ się hymn Polski w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Paterku. Mszą Świętą oraz

koncertem połączonym ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych dzieci i przybyłch wiernych uczczono 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku gościnnie wystąpił zespół FRESH, prowadzony przez panią Karolinę Kubicką.

Po koncercie pani dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Alina Sławkowska, ksiądz proboszcz parafii p/w Matki Boskiej Bolesnej w Paterku Mariusz Zbieranek, dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią Tomasz Pasieka wraz ze współorganizatorami:

~ Szkolnego Konkursu Literackiego Iwoną Draheim,

~ Gminnego Konkursu Plastycznego na plakat i projekt znaczka ,,Nigdy więcej” Joanną Palka, wręczyli nagrody laureatom.

Podsumowaniem obchodów Święta Niepodległości był uroczysty przemarsz prowadzony przez proboszcza ks. Mariusza Zbieranka w asyście Młodzieżowej Drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej i Strażaków z Paterka do pomnika Powstańców Wielkopolskich na rondzie w Paterku.

                                                                                                 Anna Lemantowicz

                                                                                                 Anna Karolczak

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka