^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Remont ulicy Szubińskiej.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W minionym tygodniu trwał remont ulicy Szubińskiej w Paterku, która jest częścią drogi wojewódzkiej nr 246 Paterek-Dąbrowa Biskupia. Wykonawcą tego zadania jest Przedsiębiorstwo

Robót Drogowych Spółka Akcyjna z o.o. z Kalisza. Zakres prac składał sie z tzech etapów. W pierwszym etapie wykonano ścinkę poboczy, frezowanie i drobne remonty. W drugim położono cienką warstwę wyrównawczą i ścieralną. W trzecim etapie malowane będzie oznakowanie poziome. 

   

   

   

   

   

   

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka