^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Sam Zeus wręczał laury na Gali Talentów.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Już poraz drugi w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Paterku zorganizowano Galę Talentów. W atmosferę niezwykłości, jaka miała za chwilę nastąpić, wprowadził nas Zeus, który wraz ze swoją córką boginią Afrodytą organizują na Olimpie ucztę. Zaproszeni na nią są tylko bogowie- istoty posiadające nadzwyczajne cechy i umiejętności. Nie ma tu miejsca dla zwykłych śmiertelników. Okazuje się jednak, że w dalekiej przyszłości, w XXI wieku, w Europie, w Polce w takiej wsi jak Paterek, w ZS im.Jana Pawła II są ludzie obdarzeni wielkimi talentami, którzy nie tylko je mają, ale przede wszyskim rozwijają. Tak oto w scenerii boskiego Olimpu na ucztę bogów zostają zaproszeni śmiertelnicy z Paterka, na głowę których Zeus włoży laur zwycięstwa.

Każdy z nas posiada jakiś talent. Możemy go "zakopać" albo "pomnażać". Od nas samych zależy nasze życie. Rozwijanie talentów nie byłoby możliwe, gdyby nie praca i zaangażowanie rodziców oraz nauczycieli. Im to również należą się podziękowania.

W kolejnych dniach przedstawimy laureatów i ich osiągnięcia.

Na Olimpie ucztowali:

Wyróżnieni w dziedzinach artystycznych:
Maria Dolatowska, Paulina Bączek, Izabella Nowakowska, Paulina Olczak, Olga Lubanie i Wiktoria Bator.

Wyróżnieni w sporcie:
Kacper Łuczak, Filip Wełniak, Wiktor Garczewski, Błażej Szlauderbach, Martyna Cieślikiewicz.

Wyróżnieni w dziedzinie nauki:
Julianna Pioterek-Ślubowska, Jakub Nowak, Dominik Ossowski.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka