^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Koncert Noworoczny z tangiem w tle.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W Zespole Szkół im.Jana Pawła II w Paterku po raz szósty odbył się koncert w wykonaniu artystów  z Opery Nova w Bydgoszczy. Kolejny raz publiczność miała okazję obejrzeć i

wysłuchać popisów wokalnych Zuzanny Szary i Marcina Naruszewicza, absolwentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Również i tym razem towarzyszył im niezastąpiony i bardzo lubiany przez publiczność zespół Tango Cancion. Zupełnie nowych wrażeń dostarczył widzom kwartet smyczkowy, który wspaniale uzupełnił przestrzeń muzyczną przez co wszyscy poczuliśmy się jak w prawdziwej sali koncertowej. Zabrzmiały walce wiedeńskie Johanna  Straussa, tanga argentyńskie i czardasze. Publiczność wypełniła salę gimnastyczną w Paterku po brzegi i kolejny raz przeniosła się w świat niezapomnianych przebojów muzycznych. Dzięki hojności i uprzejmości rodziców z naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionych z placówką instytucji w przerwie można było wypić kawę i skosztować ciasta.Rozprowadzano także cegiełki edukacyjne na zakup sprzętu komputerowego dla szkoły.

Wśród zaproszonych gości był Starosta Powiatu Nakielskiego pan Tomasz Miłowski, który jako Przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół w Paterku podziękował artystom, organizatorom i zgromadzonej licznie publiczności za udział w koncercie. 

Głównymi inicjatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki Anna Karolczak, Maria Prymula i Anna Lemantowicz, natomiast bezcenną pomocą wykazali się strażacy OSP w Paterku, rodzice oraz pracownicy obsługi Zespołu Szkół w Paterku, którym należą się ogromne podziękowania. 

Tekst: Anna Lemantowicz. 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka