^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Przedświąteczne spotkanie w DKK w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Przedświąteczne spotkanie DKK w Paterku

W czwartek, 10 grudnia w Paterku miłośniczki literatury spotkały się po raz ostatni w tym roku, aby porozmawiać o książce Magdaleny Witkiewicz pt. „Pierwsza na liście”. Autorka mimo, że prowadzi

firmę marketingową wydała kilkanaście tytułów adresowanych do dorosłych i dzieci. Jak sama mówi „moje powieści są lekiem na deszcz za oknem i nieco smutniejsze dni”. Moje książki zawsze kończą się dobrze. Niezależnie, jakie przeciwności losu napotykają bohaterów na swojej drodze -zawsze potem żyją „długo i szczęśliwie”. Omawiając powieść, Panie oceniły, że jest to wspaniała, wzruszająca historia z przesłaniem. Ukazuje  przyjaźń trwalszą od miłości, walkę z chorobą, a przede wszystkim bezinteresowną chęć niesienia pomocy i daru życia. Podczas spotkania klubowiczki prowadziły bardzo ożywioną dyskusję, czytały wybrane fragmenty książki, niektóre z Pań podzieliły się swoją życiową historią. Całości spotkania dopełniły smaczne domowe wypieki jednej z uczestniczek.

Następne spotkanie zaplanowano na 14.01.2016r. O godz. 16.00

Omawiana książka : „Młyn nad Czarnym Potokiem” Anny J.Szepielak

Tekst i zdjęcia: Zdzisława Matylis.

  

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka