Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.
Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl
Od samego rana 23. wolontariuszy zbierało pieniądze, które w tym roku przeznaczone zostaną na opiekę zdrowotną najmłodszych i seniorów. O godz. 16.00 w sali gimnastycznej Zespołu
Szkół rozpoczęły się natomiast atrakcje dla mieszkańców. Na początku obejrzeć można było jasełka w wykonaniu uczniów ZS pod kierunkiem Katarzyny Świtalskiej i Anny Lemantowicz.
24. finał WOŚP w Paterku obfitował w występy taneczne. Zaprezentowały się dzieci ze szkoły tańca Gabi, grupa taneczna Omega Dance, tancerze ze szkoły Dance Academy, uczniowie klasy pierwszej ZS w Paterku pod kierunkiem Anny Karolczak oraz II wicemistrzyni Polski w tańcu hip-hop Daria Kornacka. Widzowie obejrzeli także występ iluzjonisty Jędrzeja Waberskiego.
Tradycyjnie między poszczególnymi występami odbywały się licytacje. Można było kupić m.in. koszulkę, zegar, kalendarz, piłkę siatkarzy, płyty, koszulkę zespołu „Pectus”, zaproszenia do studia urody, zabawki i artykuły dekoracyjne. Można było także wziąć udział w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał.
Swoje umiejętności zaprezentowali karatecy ze szkoły YAMABOUSHI pod kierunkiem Andrzeja Jankowskiego. Były występy taneczne, ale także wokalne. Posłuchać można było śpiewu solistek Viktorii Vollmuller, Emilii Wiechowskiej i Agnieszki Lemantowicz, chóru Szkoły Muzycznej z Nakła pod kierunkiem Marty Trudzińskiej. Odbył się także pokaz zumby w wykonaniu Katarzyny Kłosińskiej i Krzysztofa Najrzał.
W ten chłodny dzień nie zabrakło czegoś na rozgrzanie. Skosztować można było bigos i grochówkę, a także ciasto. O godz.20.00 jak co roku odbyło się światełko do nieba.
Łącznie podczas całego finału zebrano 10 218, 06 zł - to więcej niż w zeszłym roku!
Tekst: Naklo24