^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Pierwsze w Nowym Roku spotkanie DKK w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

  

W czwartek (14.01) rozpoczął się nowy cykl spotkań dyskusji o książkach. Tym razem Panie dyskutowały o książce pt.”Młyn nad Czarnym Potokiem” Anny J.Szepielak.Autorka z zawodu jest nauczycielką,bibliotekarką,prowadzi blog autorski Zaściankowe pisanie oraz blog Zaściankowe slow life,czyli o tym i o owym.W roku 2013 otrzymała nagrodę za Najlepszą Książkę Roku. Bohaterka książki Marta zmaga się z codzienną rutyną dnia codziennego. Wiecznie nieobecny mąż,chorowite dziecko,samotne życie,które ją

przygnębia. Kiedy dowiaduje się,że musi zorganizować zjazd familijny,na którym pojawią się goście z Ameryki to zrozumie,że właśnie tego potrzebuje. Powrót do rodzinnego miasteczka,spotkania z dawnymi przyjaciółmi,przeglądanie pamiątek pozostawionych w starym młynie i tajemnice rodzinne,które Marta chce odkryć. W czasie omawiania książki,Panie prowadziły bardzo ożywioną dyskusje,omawiały rodowe drzewo genealogiczne bohaterów ,a najbardziej rozsmakowały się w recepturach kulinarnych tej książki. Skorzystały z przepisów na potrawy codzienne i świąteczne.

Następne spotkanie 25.02.2016r. O godz. 16.00

Omawiana książka pt.”Kurhanek Maryli”Ewa Bauer

Zapraszamy miłośników literatury !

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

Tekst: zdzisława Matylis.

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka