^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę na sztandar szkoły.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

 

16 października z okazji Dnia Papieskiego, w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Paterku, nauczyciele, uczniowie i

ich rodzice spotkali się na uroczystej mszy św. Przy pięknie przystrojonym ołtarzu, przed obrazem Ojca Św. Jana Pawła II, uczniowie złożyli zapalone znicze. Mszę św. odprawił proboszcz parafii ks. Mariusz Zbieranek w koncelebrze z ks. Kanonikiem Bogumiłem Stachowiakiem.

Po mszy św. wszyscy udali się na uroczystości Dnia Edukacji Narodowej do szkoły, której patronem jest Ojciec Św. Jan Paweł II. Po wprowadzeniu sztandaru, gości przywitała pani dyrektor Longina Kania. Uczniowie i nauczyciele przedstawili krótki program artystyczny. Chwilą na którą wszyscy czekali, a w szczególności 82 uczniów klas pierwszych, było pasowanie na ucznia przez panią dyrektor i złożenie przysięgi na sztandar szkoły. Dzieci otrzymały kolorowe balony i zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym. Przewodniczący Rady Rodziców Tomasz Miłowski wręczając bukiet kwiatów na ręce pani dyrektor Longiny Kani, złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wyróżnienia nauczycieli. W tym roku nagrody otrzymali:

Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego – Anna Karolczak
Nagroda Burmistrza – Edyta Pietrykowska
Nagroda Dyrektora – Mariola Cichocka, Anna Lemantowicz, Maria Prymula, Iwona Baranek, Rafał Dudziak, Alina Sławkowska.
 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka