^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Park Przemysłowy w Paterku staje się faktem.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Na dzisiejszej XLVII Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta budowa Parku Przemysłowego w Paterku stała się faktem. Radni jednogłośnie zgodzili się na wprowadzenie do budżetu kwoty 16.375.724,58 zł. Gmina otrzymała dofinansowanie z Zarządu Województwa Kujawsko- Pomorskiego na zadanie pn. "Uzbrojenie terenu Parku Przemysłowego w Paterku- Etap I" realizacja zadania będzie kosztowała 19.727.933,20 zł, z czego na rok 2014 przypada kwota 18.575.724,58 zł, w tym udział gminy to 2.200.000 zł. Podjęcie uchwały w tym temacie było pilne ze względu na termin rozpoczęcia budowy, który przypada na 31 sierpnia. Trzymamy kciuki za realizację tego zadania, a w szczególności za to, aby nie pojawiły się dodatkowe problemy, jak to stało się w przypadku obejścia Nakła Południe- Północ.

Na poprzedniej sesji RM radni podjęli uchwałę w sprawie przekazania 50.500 zł na zadanie "Budowa połączenia drogowego między ulicami Wyzwolenia i Spacerowa" Realizacja zadania przewidziana jest do końca 2014 roku. Po jego zakończeniu ulica Spacerowa będzie posiadała nową nawierzchnię od ulicy Wyzwolenia do ulicy Kcyńskiej.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka