^Do góry

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere id Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

PAterek

Partnerzy

nakło

Uroczystości Wszystkich Świętych.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

W dniu wczorajszym w kościele katolickim obchodziliśmy uroczystości Wszystkich Świętych. Już wcześniej mieszkańcy odwiedzali groby swoich bliskich, uczniowie szkół i przedszkolaki miejsca pamięci. Wszyscy sprzątali groby, kładli kwiaty i zapalali znicze. To jednak tylko zewnętrzna forma pamięci o ludziach, którzy już odeszli. Dla nas wierzących jest to ważne, ale w tych dniach najważniejsze są wspomnienia o nich, chwila zadumy, a przede wszystkim modlitwa za zmarłych-jedyna rzecz, którą My żyjący możemy jeszcze dla nich zrobić.

Uroczystości Wszystkich Świętych obchodzone są w kościele katolickim już od 13 maja 610 roku. Od roku 731 obchodzone są 1 listopada. Wspominamy tu-o czym podczas homilii mówił ks. Mariusz Zbieranek- wszystkich świętych, tych znanych z ewangelii, tych wyniesionych na ołtarze, tych znanych nam z malowideł i fresków. Wspominamy również tych znanych tylko Panu Bogu, którzy swoim spokojnym, cichym i uczciwym życiem przeszli do świętości niezauważeni przez nas. To nasi rodzice, dziadkowie i znajomi, którzy kochali Boga i ludzi na codzień.

Dzisiaj Dzień Zaduszny. Odwiedzamy groby naszych bliskich i znajomych. Zapalamy znicze, modlimy się za nich, przyjmujemy komunię św. a więc warunki niezbędne do uzyskania odpustu zupełnego w intencji zmarłego. To im się należy za ich miłość do nas.

 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa