^Back To Top

Partnerzy

nakło

Mariusz Malikowski ponownie sołtysem Paterka.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dnia 17 lutego 2015r o godz. 17.30 w sali WDK w Paterku rozpoczęło się zebranie sprawozdawcze, na którym sołtys Mariusz Malikowski przedstawił sprawozdanie z działalności sołtysa i rady sołeckiej za lata 2011-2015. W związku z tym, że na zebranie przybyło 79 mieszkańców, co nie stanowiło quorum, zamknięto zebranie, by zgodnie ze statutem po 15 minutach otworzyć je

ponownie. Na zebranie przybył burmistrz miasta i gminy Nakło Piotr Kalamon, starosta nakielski Tomasz Miłowski, radna miejska Aleksandra Konieczna, radny powiatowy Jarosław Warmke oraz Roman Bereit, który z ramienia gminy nadzorował prawidłowość wyborów.

Sołtys Mariusz Malikowski przedstawił szczegółowe sprawozdzdanie z działalności, do którego mieszkańcy nie mieli pytań. Następnie powołano trzyosobową komisję skrutacyjną, która wydała karty do głosowania. Po wrzuceniu kart do urny, a następnie przeliczeniu głosów, na obecnego sołtysa zagłosowało 74 mieszkańców.                                                                                   Po wyborze sołtysa, przystąpiono do wyborów 9-osobowej rady sołeckiej. Zgłoszono 11 kandydatów. Radę sołecką reprezentować będą: Beata Kuglarz, Łukasz Gonia, Barbara Malikowska, Joanna Makowczyńska, Sebastian Jeziorski, Marek Majzon, Paulina Malikowska, Zbigniew Kowalski oraz Andrzej Lipski.

Na zebraniu mieszkancy zadawali pytania zaproszonym gościom. O co pytali? Następnym razem.

 

Copyright © 2013. Paterek  Rights Reserved.