^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Ulica Leśna -III tydzień budowy.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

                                            
                                         

Prace przy I etapie budowy ulicy Leśnej dobiegają ku końcowi.Trwa trzeci tydzień budowy. W zasadzie pogoda sprzyjała budowlańcom, choć były również dni, że musieli zejść z placu budowy.

Parokrotnie deszcz  był potrzebny, bo lepiej wiązał beton. Na dzień jutrzejszy pozostanie docinanie kostki, wypełnienie piaskiem szczelin między kostkami i uporządkowanie terenu. Jezeli jutro dopisze pogoda, to I etap budowy ulicy Leśnej przejdzie do historii.

Teraz czekamy na następną inwestycję. Po świętach firma ARES z Nakła wchodzi na ulicę Spacerową.

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka