^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Balem Karnawałowym rozpoczęli ferie zimowe.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

18 stycznia w poniedziałek, w pierwszy dzień ferii zimowych, w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Paterku dzieci klas I-III miały bal karnawałowy.

Przebrani za kowboi, czarownice, księżniczki i policjantów mknęli w barwnych korowodach po szkole. W rytmach disco i rock and rola dawali upust swojej nieograniczonej energii. W przerwach między tańcami organizowane były konkursy. I jak to często bywa, przychodzi czas na zdjęcie stroju księżniczki czy pirata, i stanie się Dorotką czy Jankiem. Jednak te parę mile spędzonych chwil, po których zostaną wspomnienia, są bezcenne.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka