^Do góry

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere id Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

PAterek

Partnerzy

nakło

Prezes KPWiK na zebraniu wiejskim odpowiada na pytania mieszkańców.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Kanalizacja na ulicy Wyzwolenia.

Na zebraniu wiejskim w dniu 29.02.2016r. prezes KPWiK Sławomir Sobczak wspólnie z przedstawicielem firmy projektowej omawiali stan zaawansowania budowy kanalizacji na ulicy Wyzwolenia.

 

Prezes Sobczak stwierdził, że prace idą zgodnie z planem, i są zrealizowane w 99%. Zaznaczył, że jest to najtrudniejsza inwestycja jaką realizuje KPWiK. Całość będzie kosztować około 1,5-1,7 mln zł.  Nie mamy takich pieniędzy, więc trzeba będzie wystartować w konkursie. Podczas prac projektowych napotkano wiele problemów terenowych(nie można iść nową drogą powiatową, w chodnikach idą wszystkie media) i  prawnych(sprawy własnościowe i spadkowe), co wydłużyło etap projektowania. Obecnie nie ma jeszcze zgody Spółdzielni Mieszkaniowej „Westalka” odnośnie wpięcia się do ich kanalizacji. Nie powinno z tym być problemów. Problem występuje jeszcze na jednej działce, bo nie są tam uregulowane sprawy spadkowe. Potem dokumentacja zostanie przekazana do Starostwa Powiatowego w Nakle. Po uzyskaniu zgody i pomyślnym wygraniu konkursu, będzie można realizować tę inwestycję.

Kanalizacja będzie miała charakter grawitacyjno-ciśnieniowy. Będą trzy przepompownie: skrzyżowanie ulicy Szubińskiej i Wyzwolenia, Wyzwolenia i 7-go Lutego, Wyzwolenia i Okrężnej oraz przy tzw. „piętrusie” -Wyzwolenia 68.

Obowiązuje zasada, że gdy kanalizacja idzie przez prywatną działkę, to KPWiK w ramach rekompensaty  wykonuje przyłącze do domu i jeśli jest taka potrzeba wykonuje przepompownie.

Aby pozyskać  środki finansowe, KPWiK musi  złożyć dokumenty i wziąć udział w konkursie  w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej- Program Operacyjny Infrastruktura i Ochrona Środowiska. Istnieją duże szanse wynoszące około 80-90% na pozyskanie tych pieniędzy.

 

Jedno z pytań dotyczyło skromnie mówiąc nieprzyjemnego zapachu w domach na ulicy 7-go Lutego. Jest to zapach z kanalizacji, ale trudno określić którędy dostaje się do mieszkań. Prezes Sobczak obiecał wyjaśnić tę sprawę.

   

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa