^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Rok szkolny 2016-2017 w ZS im. Jana Pawła II w Paterku rozpoczęty.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Wakacje się skończyły. Jeszcze przez wiele dni dzieci będą je wspominać, a tu już trzeba zabrać się do nauki. W  ZS im. Jana Pawła II w Paterku uroczystym apelem naukę rozpoczęło 340

uczniów, w tym 11   pierwszoklasistów. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, pani dyrektor Longina Kania przywitała przybyłe dzieci i ich rodziców, kadrę nauczycielską i zaproszonych gości, wśród których był proboszcz ksiądz Mariusz Zbieranek, starosta nakielski Tomasz Miłowski i sołtys wsi Paterek Mariusz Malikowski. W części artystycznej dzieci przedstawiły wspomnienia z wakacji oraz scenkę z tajnego nauczania w czasie wojny. Panie Marta Trudzińska, Anna Lemantowicz, Małgorzata Malikowska i Gertruda Iwańska pięknym śpiewem pieśni patriotycznych ubogaciły apel. Od rady rodziców pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki. Uroczysty apel zakończyło wyprowadzenie sztandaru.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka