^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Plon niesiemy plon-bawimy się(część I)

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

O dożynkach w Paterku większość mieszkańców już zapomniała. Na mojej stronie była już relacja z korowodu dożynkowego i części oficjalnej. Teraz część najciekawsza i najmilsza oku-

bawimy się. Jako, że "zrobiło" mi się wiele zdjęć tak barwnych, że nie miałem sumienia ich się pozbyć. Pokazuję więc wszystkie. Zachęcam do obejrzenia. 

   

   

   

       

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka