^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Grudniowe spotkanie DKK w Paterku

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

29 grudnia 2016 r. na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Paterku rozmawiano o książce Michaela Katza Krefelda pt. „Zaginiony”.W powieści duńskiego autora przeplatają się dwa wątki - wydarzenia z roku 1989 związane z rodziną Schumannów i Hausserem, pracownikiem tajnego Wydziału "Z" w Służbach Bezpieczeństwa, oraz wydarzenia z roku 2014, a także 2013. Właśnie w 2013, po kradzieży pieniędzy w swoim miejscu pracy, księgowy Mogens ucieka do Berlina, gdzie znika bez śladu. Jego siostra zwraca się do detektywa Ravna,który postanawia jej pomóc... Udają się razem do stolicy Niemiec i dokonują makabrycznego odkrycia. Jednocześnie okazuje się, że bohaterowie wydarzeń z '89 są zamieszani w zaginięcie Mogensa.

Czytelniczki oceniły, że jest to bardzo dobry kryminał, którego wątki splatają się i tworzą spójną całość. Akcja nie zwalnia, a od książki nie można się oderwać.Następne spotkanie dnia 26.01.2017r. O godz.16.00

Omawiana książka „Miłość w spadku” Agnieszki Rusin

Wszystkich lubiących literaturę zapraszamy !

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

  

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka