^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Biblioteka w Paterku zainfekowana "Tulipanowym Wirusem".

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Jesienne spotkanie DKK w Paterku

19 listopada w czwartkowe popołudnie członkinie klubu DKK spotkały się,by podzielić się wrażeniami po przeczytanym debiucie literackim Danielle Hermans pt.”Tulipanowy

wirus”.Jest to książka z gatunku literatury kryminalnej. Akcja powieści dzieje się we współczesnym Londynie i w XVII -wiecznej Holandii. Szanowany szynkarz i handlarz tulipanami Wouter Winckel zostaje znaleziony martwy w swojej gospodzie. Zaszlachtowano go,a w usta wepchnięto antyreligijną broszurę.Winckel był właścicielem najpiękniejszej kolekcji tulipanów w całej Zjednoczonej Republice Siedmiu Prowincji Niderlandzkich. W tym najbardziej pożądanej i drogiej cebulki,Semper Augustus.To historia,która nie pozostawia obojętnym:opowiada o wolnej woli,nauce i religii,ale także o chciwości,pysze i arogancji. Szalone tempo,nagłe zwroty i szaleństwo tulipomanii.

Książkę”Tulipanowy wirus”Panie oceniły pozytywnie. Dzięki krótkim rozdziałom i dynamicznej akcji stwierdziły,że książkę czyta się bardzo szybko,bardzo ciekawy wycinek historii Holandii i tulipomanii,pięknie wydana szata graficzna książki.

Następne spotkanie dnia 10.12.2015r. o godz.16.00 będzie omawiana książka Magdaleny Witkiewicz pt.”Pierwsza na liście”

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

   

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka