^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

"Drzewo migdałowe" w Dyskusyjnym Klubie Książki.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Wiosenne spotkanie DKK w Paterku

Podczas ostatniego spotkania, 31 marca br. Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku omawiały powieść pt. ”Drzewo migdałowe” Michelle Cohen Corasanti. Autorka jest amerykanką z żydowsko- polskimi korzeniami. Mieszkała we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Egipcie i Izraelu. Aktualnie wraz z rodziną żyje w Nowym Jorku. Mieszkając w Izraelu przez 7 lat przyglądała się konfliktowi palestyńsko-izraelskiemu, obcowanie z nim na co dzień przez wiele lat zmieniło jej pogląd w tej kwestii. W jego tle umieściła fabułę swojego debiutu literackiego „Drzewo migdałowe”.

Kiedy mały chłopiec o imieniu Ahmad kończy 12 lat, jego życie zmienia się w ciąg koszmarnych wydarzeń. Gdy ojciec chłopca z jego winy zostaje aresztowany, a w trakcie konfiskaty domu przez izraelskie wojska ginie jego młodsza siostra, Ahmad niespodziewanie musi przejąć rolę głowy rodziny i żyć w ogromnym poczuciu winy. Mimo przeciwnościom losu nigdy się nie poddaje i dąży do obranego w życiu celu. 
Książka wywołała ożywioną dyskusję wśród Klubowiczek, które przy okazji przypomniały sobie historię obu państw, cytowały fragmenty o odwadze, sukcesie i nienawiści. Fabuła książki skłoniła do refleksji, że należy przyjrzeć się własnemu życiu i być może częściowo je przewartościować, że każdy kolejny dzień może być tym ostatnim i warto docenić to co się ma. Powieść ta uczy pokory względem otaczającego nas świata.

Następne spotkanie odbędzie się 28.04.2016 r. o godz. 16.00.

Omawiana będzie książka pt. ”Niezłomna” Agnieszka Lewandowska-Kąkol
Zapraszamy!

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

   

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka