^Do góry

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere id Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

PAterek

Partnerzy

nakło

"Drzewo migdałowe" w Dyskusyjnym Klubie Książki.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Wiosenne spotkanie DKK w Paterku

Podczas ostatniego spotkania, 31 marca br. Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku omawiały powieść pt. ”Drzewo migdałowe” Michelle Cohen Corasanti. Autorka jest amerykanką z żydowsko- polskimi korzeniami. Mieszkała we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Egipcie i Izraelu. Aktualnie wraz z rodziną żyje w Nowym Jorku. Mieszkając w Izraelu przez 7 lat przyglądała się konfliktowi palestyńsko-izraelskiemu, obcowanie z nim na co dzień przez wiele lat zmieniło jej pogląd w tej kwestii. W jego tle umieściła fabułę swojego debiutu literackiego „Drzewo migdałowe”.

Kiedy mały chłopiec o imieniu Ahmad kończy 12 lat, jego życie zmienia się w ciąg koszmarnych wydarzeń. Gdy ojciec chłopca z jego winy zostaje aresztowany, a w trakcie konfiskaty domu przez izraelskie wojska ginie jego młodsza siostra, Ahmad niespodziewanie musi przejąć rolę głowy rodziny i żyć w ogromnym poczuciu winy. Mimo przeciwnościom losu nigdy się nie poddaje i dąży do obranego w życiu celu. 
Książka wywołała ożywioną dyskusję wśród Klubowiczek, które przy okazji przypomniały sobie historię obu państw, cytowały fragmenty o odwadze, sukcesie i nienawiści. Fabuła książki skłoniła do refleksji, że należy przyjrzeć się własnemu życiu i być może częściowo je przewartościować, że każdy kolejny dzień może być tym ostatnim i warto docenić to co się ma. Powieść ta uczy pokory względem otaczającego nas świata.

Następne spotkanie odbędzie się 28.04.2016 r. o godz. 16.00.

Omawiana będzie książka pt. ”Niezłomna” Agnieszka Lewandowska-Kąkol
Zapraszamy!

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

   

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa