^Back To Top

Partnerzy

nakło

Koncert "Wspomnień Czar" kolejnym dużym wydarzeniem kulturalnym i organizacyjnym w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

12 czerwca w ZS im. Jana Pawła II w Paterku

miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Po raz piąty odbył się koncert „Wspomnień Czar”, w którym wystąpili „przyjaciele Paterka”: Zuzanna Szary-sopran, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, która w swoim dorobku artystycznym ma wiele wykonań scenicznych z muzyką sakralną, musicalową i operetkową, Marcin Naruszewicz - tenor, także absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który odbył liczne turnee zagraniczne śpiewając partie operowe i operetkowe. Współpracuje z czołowymi artystami scen polskich przy realizacjach telewizyjnych i teatralnych. Solistom towarzyszył zespół Tango Cancion, którego założycielem jest Marcin Naruszewicz, a członkiem zespołu jest Zuzanna Szary. Po raz pierwszy wystąpili tancerze Magdalena Lubik i Zbigniew Mionsko w przepięknych tangach argentino. Przy pełnej sali publiczność wysłuchała przebojów Anny Jantar, Anny German, Marka Grechuty, Ireny Jarockiej, Mirelle Mathieu, Ives Montand, Edith Piaff, Astora Piazzolli, Carlosa Gardela i Matosa Rodrigueza. Publiczność porzegnała artystów brawami na stojąca. Gościem koncertu była Teresa Piotrowska - Minister Spraw Wewnętrznych.

W przewrwie można było napić się kawy i skosztować wspaniałych wypieków rodziców dzieci naszej szkoły. Wiele wysiłku w przygotowanie sceny włożyli nasi strażacy z OSP. Koncerty nie byłyby możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie pań: Anny Karolczak, Anny Lemantowicz i Marii Prymula. Wszyscy otrzymali podziękowania od Starosty Nakielskiego Tomasza Miłowskiego.

Wspomnieć tu również trzeba, że koncerty odbywają się w hali sportowej, gdzie normalnie jest bardzo złe nagłośnienie, a na koncercie możemy cieszyć się wspaniałym, czystym głosem i muzyką artstów.

 

 

Copyright © 2013. Paterek  Rights Reserved.