^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Dzień Matki w Kole Gospodyń Wiejskich wPaterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

W dniu dzisiejszym, w Wiejskim Domu Kultury w Paterku, panie z Koła Gospodyń Wiejskich spotkały się na kawie, aby uczcić Dzień Matki. W spotkaniu, oprócz przewodniczącej KGW pani

Marii Banach, uczestniczyła radna Aleksandra Konieczna i sołtys wsi Mariusz Malikowski. Przewodnicząca przywitała wszystkich przybyłych, a sołtys złożył paniom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i dużo zdrowia.

To piękny dzień, gdy dziecko może podziękować swojej mamie za dar życia, nieprzespane noce i miłość,  jaką otrzymuje od Niej każdego dnia. Piękną formą podziękowania jest taniec. Nasze piękne czirliderki z ZS w Paterku przedstawiły wspaniały taneczny pokaz. Panie były pod ogromnym wrażeniem i nagrodziły występ dużymi brawami. Instruktorką zespołu jest pani Beata Stasiak.

Panie z KGW spotkały się również po to, aby omówić zadania, które czekają je tego lata. Są to: Dzień Dziecka-04.06.2016r., Festyn Rodzinny przy WDK- 11.06.2016r., Turniej Wsi-26.06.2016r.i Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się w Paterku w dniu 26.08.2016r. Członkinie Koła Gospodyń są zawsze bardzo aktywne, więc czeka je pracowite i gorące lato.

   

   

   

   

   

   

   

 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka