^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Malarskiej przygody ciąg dalszy....

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Dnia 29.10.2015r. Panie z klubu "Kreatywny kącik"spotkały się,kontynuując malowanie rozpoczętych obrazów w ubiegłym miesiącu.Klubowiczki,mając już  gotowe pomysły w

głowach przenosiły na płótno. Nad całością czuwała nasza instruktor Pani Halinka,która podpowiadała jaki dobrać kolor farby,wzór i rodzaj pędzla.Mówiła też,że o jakości i rodzaju malarstwa decyduje przede wszystkim zmysł malarza,a nie jego sprzęt warsztatowy,choć ten drugi jest potrzebny i powinien być dobrze dopasowany.Na zakończenie zajęć prowadząca oceniła,że każda z Pań ma dusze artystki.

Tekst i zdjęcia: Zdzisława Matylis.

   

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka