^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.

Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

XX Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów im. Mariana Kensego przeszedł do historii.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny

23 lutego 2014 roku XX Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów im. Mariana Kensego przeszedł do historii. Po wielu zaciętych meczach turniej wygrała drużyna Unia Wapno, która wygrała w rzutach karnych z KS Mieszko Gniezno. Trzecie miejsce zajęła kolejna drużyna z Wielkopolski-MKS Victoria Września. Puchary, medale i upominki zawodnikom wręczli: Pani Janina Kensy, Burmistrz Nakła Sławomir Napierała, Starosta Nakielski Tadeusz Sobol i zaproszeni goście, wśród których był również Wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Bydgoszczy Michał Dołożenko.