^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Gdyby nie zmartwychstanie... .

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W niedzielę obchodziliśmy Święto Zmartwychstania Pańskiego. To święto najważniejsze w kościele katolickim. Gdyby nie zmartwychstanie Pana Jezusa, próżna byłaby wiara nasza. Tego

dnia, wcześnie rano, parafianie zbierają się w kościołach, aby uczcić to wydarzenie. Tak było też w naszej parafii. Uroczysta Msza Sw. rozpoczęła się procesją dookoła kościoła. Na czele procesji niesiono figurę zmartwychstałego  Chrystusa. Następnie w asyscie strażaków ksiądz niósł w monstrancji "przemienione ciało Chrystusa", Procesję zamykali parafianie. 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka