^Do góry

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere id Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

PAterek

Partnerzy

nakło

Boże Narodzenie z nową szopką.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dzisiaj Dzień Bożego Narodzenia. Ci, którzy nie uczestniczyli w Pasterce, spotkali się w kościele na mszy św. o godzinie 12.00. Mszę św. celebrował i homilię wygłosił ks.proboszcz Mariusz Zbieranek. Mówił, jak ważny to dzień w życiu każdego człowieka. Tego dnia w czasie I wojny światowej, żołnierze wrogich  wojsk na kilkanaście godzin przerwali walki i dzielili się chlebem, życząc sobie szybkiego zakończenia wojny. Mówił o tym, jak ważny to dzień dla dzieci, których rodzice na codzień nie mogą być z nimi i jak właśnie na ten jedyny w swoim rodzaju dzień wszyscy, pokonując setki, tysiące kilometrów, wracają do swego rodzinnego domu, aby być z bliskimi i móc podzielić się miłościa i opłatkiem z najbliższymi. Te święta to również magia szopki bożonarodzeniowej. W tym roku po raz pierwszy szopka z nowymi figurkami. Są jeszcze figurki trzech króli. Ich premiera odbędzie się w Święto Trzech Króli.

Boże Narodzenie obchodzone jest w wielu krajach. Zagraniczni goście, którym wieczór wigilijny przyszło spędzić w polskim domu mówią, że nie ma na świecie drugich tak rodzinnych świąt. I niech tak zostanie. Te święta jednak to nie tylko tradycja.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa