^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Boże Narodzenie z nową szopką.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dzisiaj Dzień Bożego Narodzenia. Ci, którzy nie uczestniczyli w Pasterce, spotkali się w kościele na mszy św. o godzinie 12.00. Mszę św. celebrował i homilię wygłosił ks.proboszcz Mariusz Zbieranek. Mówił, jak ważny to dzień w życiu każdego człowieka. Tego dnia w czasie I wojny światowej, żołnierze wrogich  wojsk na kilkanaście godzin przerwali walki i dzielili się chlebem, życząc sobie szybkiego zakończenia wojny. Mówił o tym, jak ważny to dzień dla dzieci, których rodzice na codzień nie mogą być z nimi i jak właśnie na ten jedyny w swoim rodzaju dzień wszyscy, pokonując setki, tysiące kilometrów, wracają do swego rodzinnego domu, aby być z bliskimi i móc podzielić się miłościa i opłatkiem z najbliższymi. Te święta to również magia szopki bożonarodzeniowej. W tym roku po raz pierwszy szopka z nowymi figurkami. Są jeszcze figurki trzech króli. Ich premiera odbędzie się w Święto Trzech Króli.

Boże Narodzenie obchodzone jest w wielu krajach. Zagraniczni goście, którym wieczór wigilijny przyszło spędzić w polskim domu mówią, że nie ma na świecie drugich tak rodzinnych świąt. I niech tak zostanie. Te święta jednak to nie tylko tradycja.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka