^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Bal karnawałowy w przedszkolu-niezapomniane chwile.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

4 lutego w czwartek, przedszkolaki z Paterka bawili się na balu karnawałowym.

Był to prawdziwy zjazd księżniczek, dobrych wróżek, strażaków, policjantów, piratów, spidermanów, tygrysków, a nawet czarownic. Księżniczki tańczyły z gracją, piraci nikogo nie napadli, tygryski nikogo nie pogryzły.

Nie była potrzebna interwencja małych  policjantów i  strażaków. Nie było też rzucanych złych czarów. Wszyscy, jak w dobrej bajce, miło i zgodnie bawili się przy muzyce Marcina Pozorskiego. Panie przedszkolanki: obie Mirki, Dorotka, Danka, Agnieszka i Karolina w swoich przebraniach wtopiły się w tłum przedszkolaków, stając  się jednymi z nich. Bal ten  jeszcze długo wszyscy będą mile wspominać. Był to bowiem bal nad balami, który wspomina się latami.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka