^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Majowe spotkania w bibliotece w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Obchodzony w maju „Tydzień Bibliotek” to szczególna okazja do promocji współczesnej książnicy i jej oferty. W tym czasie placówki biblioteczne częściej odwiedzają grupy uczniów

wraz z wychowawcami. Dzieci z przedszkola oraz Zespołu Szkół im. Jana Pawła II gościła również filia biblioteczna w Paterku. Podczas wizyt bibliotekarka opowiadała o bibliotece i swojej pracy. Uczniowie, którzy odwiedzali placówkę po raz pierwszy dowiedzieli się jak zostać jej czytelnikiem i do czego służy elektroniczna karta biblioteczna. Z zaciekawieniem przeglądali zawartość regałów, szczególnie literaturę dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania w bibliotece, najmłodsze dzieci wysłuchały opowiadania p.t „Mój kochany kotopies” Beaty Ostrowickiej i  wiersza pt. „Warzywa” Juliana Tuwima, uczestniczyły w zabawie integracyjnej pt. „Stragan”, rozwiązywały zagadki i quiz pt. „Pomieszane tytuły”, głośno czytały fragmenty książek przez siebie wybranych. Podczas „Tygodnia Bibliotek” odbyło się również spotkanie poetyckie z Panią Bożeną Jankowską oraz zajęcia dla pań w „Kreatywnym kąciku”.

Materiał:Biblioteka Paterek.

   

   

  

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka