^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Sklep " U Wiatra" zakończył działalność.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Z końcem marca 2016 roku, po 16 latach działalności, swoją działalność zakończył sklep

wielobranżowy i wypiek pieczywa pana Krzysztofa Wiatra. Sklep znany był nie tylko mieszkańcom Os. Sobieskiego, gdzie się mieścił, ale również innym mieszkańcom Paterka.

Sklep ten, a w szczególności jego właściciel pan Krzysztof Wiatr, znany był  organizatorom imprez i zawodów sportowych na terenie Paterka.  Przy organizowaniu wszelkiego rodzaju festynów, organizatorzy zawsze mogli liczyć na jego pomoc i wsparcie.

Myślę, że będę wyrazicielem wszystkich, którzy spotkali się z „dobrym sercem” pana Krzysztofa, złożę mu wyrazy podziękowania i uznania. Dziękujemy!

 

    

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka