^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Historia tenisa w Paterku

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dwie drużyny tenisa stołowego w Paterku”

Uczniowski Klub Sportowy WDK Paterek wraca do czasów, kiedy na ligowej arenie Kujawsko Pomorskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego grały dwa zespoły.

Dzięki staraniom zawodników, rodziców i hojności sponsorów oraz dotacji z Urzędu Miasta i Gminy Nakło możliwe było utworzenie drugiego zespołu, który swoje ligowe zmagania rozpoczął w VI lidze.

Przypomnę trochę historii tenisa w Paterku. Debiutancka drużyna "LZS DK Skra Paterek" w składzie: Tomasz Łączny, Emilia Łączna, Mariusz Richter, Mirosław Przybyliński, Sławomir Snopek, Artur Przybyliński i Stanisław Barczykowski zagrała po raz pierwszy w sezonie 1995/1996, w A klasie i zajęła 2 miejsce w tabeli. Od tego momentu gramy nieprzerwanie w rozgrywkach ligowych i reprezentujemy nasza gminę na arenie województwa.

Drugi zespół powstał w związku z tym, iż sprawą priorytetową jest dla nas aby trenujący zawodnicy nabierali doświadczenia w rozgrywkach ligowych. Nie da się ukryć, że jest to spore wyzwanie dla naszego klubu i czeka nas sporo pracy, spotkań, wyjazdów na mecze i turnieje.

Początek sezonu 2013/2014 nie należał do udanych. Tenisiści z V ligi zaczęli

od dwóch przegranych z mocnymi ekipami z Sępólna Krajeńskiego (4-8) i Gwiazdy Bydgoszcz (3-8). Złą passę przerwał mecz z Brodnicą, w którym zawodnicy z Paterka wygrali u siebie 8:3. Następne, wyjazdowe spotkanie zespół zagra 12 października z Olimpią IV Grudziądz. Tegoroczny skład zespołu to: Mariusz Prymula, Kamil Małysa, Kamil Michałek, Paweł Pałubicki.

Natomiast zawodnicy UKS WDK II Paterek przegrali swoje dotychczasowe spotkania w VI lidze z takimi drużynami jak: PKS Arka Grążawy, KS Koronowo, GOKSiR II Pruszcz. W drużynie grają debiutanci: Przemysław Żygowski, Paweł Bączkowski, Patryk Wiejaczka, Jakub Płatek, Martyna Szwedziak i Maciej Dziewieczyński. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 16 listopada. Zespół podejmie UKS Szaniec II Świecie/Osą.

Nasze stowarzyszenie pragnie podziękować niżej wymienionym sponsorom, dzięki którym możemy prowadzić naszą sportową działalność:

- Karol Wolny

- Lesław Janeczko

- Alina Pałubicka

- Maria Bączkowska - sklep spożywczo-przemysłowy "Trójka"

- Maciej Lipski - firma "Color"

- Magdalena i Sławomir Płatek

- Jan Płatek

- Iwona i Krzysztof Szwedziak

Treningi tenisa odbywają się w Wiejskim Domu Kultury w Paterku w następujących dniach:

Poniedziałek 17.00-18.30 (Młodzież/Amatorzy)

18.30-20.00 (Liga)

Wtorek 18.30-20.00 (Liga)

Środa 17.00-18.30 (Młodzież)

18.30-20.00 (Amatorzy)

Czwartek 18.00-20.00 (Liga)

Dnia 9 października przewidziany jest także nabór do sekcji tenisa stołowego, na który bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież. Szczegóły na załączonym plakacie.

Paweł Pałubicki.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka