^Do góry

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere id Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

PAterek

Partnerzy

nakło

Historia tenisa w Paterku

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dwie drużyny tenisa stołowego w Paterku”

Uczniowski Klub Sportowy WDK Paterek wraca do czasów, kiedy na ligowej arenie Kujawsko Pomorskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego grały dwa zespoły.

Dzięki staraniom zawodników, rodziców i hojności sponsorów oraz dotacji z Urzędu Miasta i Gminy Nakło możliwe było utworzenie drugiego zespołu, który swoje ligowe zmagania rozpoczął w VI lidze.

Przypomnę trochę historii tenisa w Paterku. Debiutancka drużyna "LZS DK Skra Paterek" w składzie: Tomasz Łączny, Emilia Łączna, Mariusz Richter, Mirosław Przybyliński, Sławomir Snopek, Artur Przybyliński i Stanisław Barczykowski zagrała po raz pierwszy w sezonie 1995/1996, w A klasie i zajęła 2 miejsce w tabeli. Od tego momentu gramy nieprzerwanie w rozgrywkach ligowych i reprezentujemy nasza gminę na arenie województwa.

Drugi zespół powstał w związku z tym, iż sprawą priorytetową jest dla nas aby trenujący zawodnicy nabierali doświadczenia w rozgrywkach ligowych. Nie da się ukryć, że jest to spore wyzwanie dla naszego klubu i czeka nas sporo pracy, spotkań, wyjazdów na mecze i turnieje.

Początek sezonu 2013/2014 nie należał do udanych. Tenisiści z V ligi zaczęli

od dwóch przegranych z mocnymi ekipami z Sępólna Krajeńskiego (4-8) i Gwiazdy Bydgoszcz (3-8). Złą passę przerwał mecz z Brodnicą, w którym zawodnicy z Paterka wygrali u siebie 8:3. Następne, wyjazdowe spotkanie zespół zagra 12 października z Olimpią IV Grudziądz. Tegoroczny skład zespołu to: Mariusz Prymula, Kamil Małysa, Kamil Michałek, Paweł Pałubicki.

Natomiast zawodnicy UKS WDK II Paterek przegrali swoje dotychczasowe spotkania w VI lidze z takimi drużynami jak: PKS Arka Grążawy, KS Koronowo, GOKSiR II Pruszcz. W drużynie grają debiutanci: Przemysław Żygowski, Paweł Bączkowski, Patryk Wiejaczka, Jakub Płatek, Martyna Szwedziak i Maciej Dziewieczyński. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 16 listopada. Zespół podejmie UKS Szaniec II Świecie/Osą.

Nasze stowarzyszenie pragnie podziękować niżej wymienionym sponsorom, dzięki którym możemy prowadzić naszą sportową działalność:

- Karol Wolny

- Lesław Janeczko

- Alina Pałubicka

- Maria Bączkowska - sklep spożywczo-przemysłowy "Trójka"

- Maciej Lipski - firma "Color"

- Magdalena i Sławomir Płatek

- Jan Płatek

- Iwona i Krzysztof Szwedziak

Treningi tenisa odbywają się w Wiejskim Domu Kultury w Paterku w następujących dniach:

Poniedziałek 17.00-18.30 (Młodzież/Amatorzy)

18.30-20.00 (Liga)

Wtorek 18.30-20.00 (Liga)

Środa 17.00-18.30 (Młodzież)

18.30-20.00 (Amatorzy)

Czwartek 18.00-20.00 (Liga)

Dnia 9 października przewidziany jest także nabór do sekcji tenisa stołowego, na który bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież. Szczegóły na załączonym plakacie.

Paweł Pałubicki.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa