^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Id w bajkowej krainie bombek choinkowych.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W piątek uczniowie klasy Id Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Paterku odwiedzili zakład produkujący bombki choinkowe. Wyjazd do Bydgoszczy był dosyć nietypowy, bowiem dzieci jechały razem z rodzicami. Dzieci znalazły się w bajkowym świecie choinkowych bombek, rodzice mogli się bardziej poznać, a wszyscy poznali niełatwą pracę przy produkcji choinkowych ozdób. W sklepiku  można było kupić piękne bombki i uzupełnić ozdoby na bożonarodzeniową choinkę. Rodzice otrzymali od dzieci bombkę z napisem: „ Mamie i Tacie-…”

Druga część wycieczki to seans filmowy. Wszyscy obejrzeliśmy przygody małego, strachliwego dinozaura, który spotyka małe dziecko. W drodze do domu w licznych przygodach pomagają sobie wzajemnie zapominając o strachu. Zawiązuje się między nimi przyjaźń.

Wyjazd zorganizowały panie: Anna Karolczak i Iwona Baranek.

 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka