^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Zimowa opowieść o poszukiwaniu szczęścia.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

24 listopada w bibliotece w Paterku odbyło się spotkanie DKK, na którym omawiano książkę Anny Sońskiej pt. ”Garść pierników, szczypta miłości”, która jest debiutem literackim autorki. Główna bohaterka Hania jest nowoczesną, silną i niezależną kobietą. Zraniona przed laty, postanawia, że już nigdy więcej się nie zakocha. Ale czy na pewno? Wszystko się zmienia, gdy na jej drodze staje Wiktor, szef firmy marketingowej, z którym ma przeprowadzić wywiad.Klubowiczki w czasie dyskusji zwróciły uwagę na kilka ważnych problemów, które porusza autorka w swej powieści: przemoc w rodzinie, adopcja dzieci, stresująca praca w korporacji oraz miłość i szczęście, na które warto sobie pozwolić.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 29 grudnia 2016 r. o godz.16.00, a rozmawiać będziemy o książce M.K. Krefelda „Zaginiony”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka