^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

23 Finał WOŚP w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

11 stycznia po raz kolejny w ZS im. Jana Pawła II zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. I choć nie było tu znanych zespołów, a i politycy nie popisali się hojnością, to impreza była bardzo udana. Nasza utalentowana pod względem tanecznym i muzycznym młodzież i dzeci potrafiła rozbawić zgromadzoną publiczność , by w ten sposób podziękować im za dar serca.

Podczas czterogodzinnego programu mogliśmy podziwiać:

prezentację taneczną uczniów ZS Paterek, grupę "Czirliderek" pod kierunkiem p. B.Stasiak, występ zespołu „ Wested Paradise” p. A. Ciepłucha, licytację gadżetów WOŚP, popisy karateków ze szkoły YAMABOUSHI p. A. Jankowskiego, prezentację taneczną szkoły tańca Gabi pod kierunkiem p. M. Zmudzińskiej, popisy wokalne uczniów szkoły muzycznej pod kierunkiem p. Gacki, występ iluzjonisty p. Jakuba Walkowiaka, prezentację taneczną uczniów klas młodszych ZS w Paterku pod kierunkiem p. Karolczak, jasełka pod kierunkiem p. I Draheim i p. A. Lemantowicz, występ wokalny A. Lemantowicz z zespołem, prezentację wokalną A. Marasz, oraz na zakończenie „Światełko do nieba”. W trakcie imprezy można było kupić los loterii fantowej, smaczne wypieki przygotowane przez rodziców, bigos Koła Gospodyń Wiejskich, grochówkę sponsorowaną przez p. Patera z Sadek, kawę, herbatę. Główną atrakcą licytacji prowadzonej przez G. Przywarty był piękny rower zasponsorowany przez firmę p. Nowaka.

W sumie zebrano 9457 zł. Warto było spędzić ten nienajładniejszy na dworze dzień, by w miłej atmosferze wspomóc WOŚP w ZS w Paterku.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka