^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Reportaż z budowy segmentu szkoły im. Jana Pawła II w Patrku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W końcówce roku przyglądamy się jednej z największych inwestycji Gminy Nakło w 2017 roku. Jest nią niewątpliwie budowa segmentu szkoły w Paterku. Segmentu, który zapewni wszystkim dzieciom

Zanotecia naukę w szkole ośmioklasowej. Budowę w imieniu Rządu RP wsparł finansowo milionem złotych Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Poseł na Sejm RP Łukasz Schreiber.

Inwestycję realizuje firma PKOB Wegner sp. z o.o. z Trzemeszna za 6,9 mln zł. Zgodnie z umową prace mają zostać zakończone do 31 marca 2019 r. Istnieje szansa, że budowa zakończy się jeszcze w 2018 roku. „Nowa szkoła” to będzie Zespół Szkolno-Przedszkolny, w którym będzie mieściła się szkoła podstawowa i przedszkole. Na parterze będą 4 sale dla przedszkolaków, na pierwszym piętrze 5 klas lekcyjnych, a na poddaszu 4 klasy lekcyjne. Dodatkowo powstaną sanitariaty, gabinety, kuchnia i zaplecze kuchenne , które będzie obsługiwało szkołę i przedszkole. Diametralnie zmienią się warunki nauki uczniów, przedszkolaków i pracy pedagogów.

Na dzień 30 grudnia, po dwóch i pół miesiącach robót budowlanych wykonano parter i piętro budynku. Na początku stycznia kładziona będzie więźba dachowa. Do tej pory wybudowano 2000m2 ścian, położono 1300m2 stropu, zużyto 300m3 betonu i zużyto 10 ton stali.

Pogoda sprzyja budowlańcom. Trzymamy kciuki, aby w roku 2018 prace przebiegały równie sprawnie.

 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka