^Do góry

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere id Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

PAterek

Partnerzy

nakło

Reportaż z budowy segmentu szkoły im. Jana Pawła II w Patrku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W końcówce roku przyglądamy się jednej z największych inwestycji Gminy Nakło w 2017 roku. Jest nią niewątpliwie budowa segmentu szkoły w Paterku. Segmentu, który zapewni wszystkim dzieciom

Zanotecia naukę w szkole ośmioklasowej. Budowę w imieniu Rządu RP wsparł finansowo milionem złotych Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Poseł na Sejm RP Łukasz Schreiber.

Inwestycję realizuje firma PKOB Wegner sp. z o.o. z Trzemeszna za 6,9 mln zł. Zgodnie z umową prace mają zostać zakończone do 31 marca 2019 r. Istnieje szansa, że budowa zakończy się jeszcze w 2018 roku. „Nowa szkoła” to będzie Zespół Szkolno-Przedszkolny, w którym będzie mieściła się szkoła podstawowa i przedszkole. Na parterze będą 4 sale dla przedszkolaków, na pierwszym piętrze 5 klas lekcyjnych, a na poddaszu 4 klasy lekcyjne. Dodatkowo powstaną sanitariaty, gabinety, kuchnia i zaplecze kuchenne , które będzie obsługiwało szkołę i przedszkole. Diametralnie zmienią się warunki nauki uczniów, przedszkolaków i pracy pedagogów.

Na dzień 30 grudnia, po dwóch i pół miesiącach robót budowlanych wykonano parter i piętro budynku. Na początku stycznia kładziona będzie więźba dachowa. Do tej pory wybudowano 2000m2 ścian, położono 1300m2 stropu, zużyto 300m3 betonu i zużyto 10 ton stali.

Pogoda sprzyja budowlańcom. Trzymamy kciuki, aby w roku 2018 prace przebiegały równie sprawnie.

 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa