^Back To Top

Partnerzy

nakło

Jasełka w kościele.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

W niedzielę po mszy św. uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Paterku przedstawili widowisko, którego motywem przewodnim był cytat z Ewangelii "Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" (Dz.Ap 20,35)

Tegoroczne jasełka odwoływały się do misji, czyli głoszenia Ewangelii i zakładania Kościoła wśród ludów i grup gdzie Kościół jeszcze nie dotarł. Celem było również ukazanie podobieństw między narodami. Nieważne czy jesteśmy mieszkańcami odległej Laponii, Afryki, Chin, Ameryki czy pochodzimy z Europy - wszyscy jesteśmy dziećmi Boga i nieustannie Go poszukujemy. Droga do Niego bywa długa i trudna. Szukamy jakiegoś znaku, drogowskazu, który mógłby nam pomóc    w wędrówce. Dzieci w dzisiejszym przedstawieniu odnalazły go i pokazały wszystkim jak szukać.

W jasełkach wzięli udział uczniowie z każdego poziomu klas. Piękne teksty przeplatane były kolędami w wykonaniu najmłodszych dzieci. Na scenie można było podziwiać indiańskie i afrykańskie tańce, pojawiły się także aniołki na wozie drabiniastym.

Przedstawienie przygotowała pani Katarzyna Świtalska, o oprawę muzyczną zadbały panie Marta Trudzińska i Anna Lemantowicz.

Tekst: Anna Lemantowicz.

Po zakończeniu jasełek miała miejsce miła uroczystość. Ks. Mariusz Zbieranek z okazji imienin otrzymał do parafian życzenia oraz bukiet kwiatów.

   

   

   

   

   

   

 

Copyright © 2013. Paterek  Rights Reserved.