^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

"Biblioteka" odwiedza przedszkole w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. I dlatego 4 marca bibliotekarka z filii bibliotecznej w Paterku odwiedziła dzieci z miejscowego

przedszkola. Maluchy zapoznane zostały z  pakietem terminologii bibliotecznej - dowiedziały się m.in. czym jest księgozbiór,  kto pisze książki, jaka jest ich droga  zanim dotrą do biblioteki, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem.

Największe zainteresowanie wzbudziły ciekawe, kolorowe bajki oraz głośne czytanie m.in. książek pt. Puszysty królik i Czytanki z obrazkami.  Nie zabrakło też zabawy -  dzieci zagrały w  „Pytania i zadania”, gdzie same były pionkami i wielką kolorową kostką. Spotkanie odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechu atmosferze.

   

   

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka