^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Uroczystość Wszystkich Świętych.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

1 listopada w Dniu Wszystkich Świętych, o godz. 14 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Paterku odbyła się Msza Św. za zmarłych. Homilię wygłosił proboszcz parafii ks. Mariusz Zbieranek. Po mszy św. wierni w

procesji przeszli na cmentarz,gdzie na pięciu stacjach modlono się za zmarłych.  Mimo brzydkiej, deszczowej pogody, krewni zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu licznie przybyli, aby pomodlić się na grobach swoich  rodziców, dzieci, krewnych i znajomych.

Dzisiaj wspominamy wszystkich tych, którzy poprzez swoje życie dostąpili świętości i cieszą się życiem wiecznym. Jutro 2 listopada wspominać będziemy wszystkich zmarłych, którzy są w "drodze" i często potrzebują naszej modlitwy.

 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka