^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Broszka mile widziana.... w klubie „Kreatywny kącik”

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

7 kwietnia o godz. 16.00 w filii bibliotecznej w Paterku spotkały się miłośniczki robótek ręcznych,aby tworzyć niepowtarzalną biżuterię. Aura wiosenna trwa,więc postanowiły

zrobić coś dla siebie,dla poprawienia humoru i ozdoby. Broszkę „Kwiat” wykonały z różnokolorowego filcu -wycięte różnej wielkości płatki zszywały nićmi,a następnie wszystkie części,łącznie z zapięciem przyklejały klejem na gorąco, tworząc kwiat. Panie stwierdziły,że tak wykonane broszki mogą być ozdobą sukienki lub żakietu. Pomysł i instruktaż przekazała nasza koleżanka z klubu Mieczysława Palicka.

Następne spotkanie dnia 12.05.2016r. o godz.16.00

Tekst i zdjęcia: Zdzisława Matylis

   

   

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka