^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Zebranie wiejskie sprawozdawcze za 2015r.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

29 lutego w Wiejskim Domu Kultury w Paterku odbyło się zebranie sprawozdawcze sołectwa Paterek, na którym podsumowano działalność sołtysa i rady sołeckiej w 2015 roku.

W zastępstwie sołtysa zebranie prowadziła i sprawozdanie za 2015 rok przedstawiła członkini rady sołeckiej Barbara Malikowska.

W spotkaniu uczestniczyli:burmistrz Miasta i Gminy Nakło Sławomir Napierała, starosta powiatu nakielskiego Tomasz Miłowski, radni Aleksandra Konieczna, Katarzyna Borzych-Kubacka, Jarosław Warmke, Hieronim Kołaczek i przedstawiciel policji asp. Paweł Biernacki.

Pierwszym punktem zebrania było wystąpienie Jarosława Warmke, który przedstawił plany przystąpienia gminy Nakło do metropolii bydgoskiej. W tej sprawie w całej gminie odbywają się konsultacje i głosowania. Mieszkańcy Paterka w głosowaniu wyrazili swoje opinie.

Następnie Barbara Malikowska przedstawiła sprawozdanie z działalności sołtysa i rady sołeckiej za 2015 rok. Sprawozdanie zostało przyjęte bez zastrzeżeń.

Mając na zebraniu takie osoby jak: burmistrza MiG Nakło Sławomir Napierała, starosta powiatu nakielskiego Tomasz Miłowski,  prezes KPWiK Sławomir Sobczak oraz radni, mieszkańcy mogli dowiedzieć się z „pierwszej ręki” o planach rozwoju gminy i Paterka, oraz otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich problemy. Pytania dotyczyły stanu dróg na terenie wsi i  bezpieczeństwa na nich, dewastacji przystanków, zanieczyszczania poboczy dróg i lasów, utwardzenia ulicy 7-go Lutego, przyszłości „białej szkoły”, kanalizacji na ulicy Wyzwolenia. Sławomir Sobczak i zaproszony projektant kanalizacji na ulicy Wyzwolenia przedstawili stan zaawansowania prac.

Włodarze gminy i starostwa zgodnie podkreślali dobrą współpracę miedzy gminą i starostwem.

Więcej informacji z przebiegu zebrania w terminie późniejszym.

 

  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka