^Back To Top

Partnerzy

nakło

Mamo, tato pokaż mi szkołę w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

„W to czwartkowe popołudnie chcemy Was powitać cudnie! Wszystko tutaj dla Was nowe - ale jasne, kolorowe!

Tymi słowami uczniowie klas 2b i 3a powitali kandydatów na uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im Jana Pawła II w Paterku.

Na spotkanie pod hasłem „Mamo, tato, pokaż mi szkołę!” stawiło się ponad 70 dzieci z rodzicami i opiekunami. W pierwszej części wszyscy obejrzeli popisy teatralne, wokalne i taneczne uczniów naszej szkoły. Przedstawienie „Calineczka” w języku niemieckim i polskim zaprezentowali uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej pod kierunkiem pań Aleksandry Białka i Joanny Palka. Dwie piosenki zaśpiewał zespół „Płomyki”, przygotowany przez panią Annę Lemantowicz, a cheerleaderki z klas młodszych wykonały taniec opracowany przez panią Beatę Stasiak.

Następnie rodzice spotkali się z gospodarzami szkoły w osobach pani dyrektor Longiny Kania, pani wicedyrektor Aliny Sławkowskiej oraz przewodniczącego Rady Rodziców pana Tomasza Miłowskiego. W tym czasie dzieci podzielone na grupy zwiedzały szkołę.

W każdej z sal czekała na nie niespodzianka w postaci gier, zabaw i innych atrakcji. Z zachwytem patrzyły na tablicę interaktywną, korzystając z jej możliwości, wskakiwały do suchego basenu, malowały, układały klocki, uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną.

Na koniec wszyscy - rodzice i dzieci, spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie obserwowali trening tenisa prowadzony przez pana Władysława Markowskiego.

Tam również wystąpiły z pokazem tanecznym dzieci z klas drugich pod kierunkiem pań Anny Karolczak i Marioli Cichockiej. Pięknie zatańczyły układ do utworu „Kalinka”.

Podsumowaniem było wręczenie przyszłym uczniom naszej szkoły pamiątek ze spotkania.

Wierzymy, że dzieciom spodobała się szkoła, zachowają na długo te miłe wrażenia i bez obaw pojawią się we wrześniu w Zespole Szkół w Paterku.

Materiał: Anna Lemantowicz

 

 

Copyright © 2013. Paterek  Rights Reserved.