^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Ustalano terminy dożynek gminnych i innych imprez.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

7 kwietnia w Wiejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie sołtysa Mariusza Malikowskiego i Rady Sołeckiej wsi Paterek z organizacjami działającymi na terenie wsi, z-cą dyr. NOK panią Joanną Nowak,  ks. proboszczem Mariuszem Zbierankiem i radną Aleksandrą Konieczną. Koło Gospodyń reprezentowała pani Maria Banach, LZS- Radosław Hyży, WDK Paterek-Paweł Pałubicki. W spotkaniu uczestniczył również Janusz Dąbrowski i Zdzisław Sell.

Najważniejszym punktem spotkania było omówienie spraw związanych z organizacją Dożynek Gminnych, które odbędą się w Paterku 26 sierpnia 2016 roku. Poza tym ustalono terminy innych imprez, które odbędą się tego lata. Poruszono również zły stan figury Matki Boskiej na cmentarzu, której stan jest tragiczny. Choć cmentarz jest gminny, to kaplica i figura nie. Postanowiono zwrócić się do mieszkańców  z prośbą o wsparcie finansowe.

Terminy imprez organizowanych w Paterku:

14.05.2016- FESTYN  ŚRODOWISKOWY  PRZY  ZS  W  PATERKU;

04.06.2016- Dzień Dziecka na Os.Sobieskiego;

11.06.2016- Festyn Rodzinny przy WDK Paterek;

26.06.2016- Turniej Wsi;

26.08.2016- Dożynki Gminne

 

   

   

   

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka