^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

T-Shirty w bibliotece? Dlaczego nie!

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

12 maja w bibliotece w Paterku, Panie z klubu rękodzieła „Kreatywny kącik” postanowiły własnoręcznie upiększyć swoją bluzeczkę. Jej ozdabianie nie wymagało dużych nakładów finansowych. Klubowiczki

wykorzystały już niepotrzebne kolorowe guziki, koraliki, ozdoby jubilerskie i koronki. Pomysłowość i wyobraźnia nie miały granic.. Panie stwierdziły, że tak ozdobione t-shirty będą nosiły z zadowoleniem w nadchodzącej porze letniej.

Następne spotkanie zaplanowano 9 czerwca o godz.16.00

Materiał:Biblioteka Paterek.

   

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka