^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Wakacje 2013

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Wakacje w Wiejskim Domu Kultury w Paterku - 1-12.07.2013

Głównym założeniem wakacji było zagospodarowanie czasu wolnego, zapewnienie rozrywki i edukacji. Podczas dwutygodniowych zajęć dzieci i młodzież uczestniczyły w przygotowanych dla nich zajęciach.

Tegoroczne zajęcia prowadzone były przez instruktorów WDK i zaproszonych gości. Podczas wakacji gościliśmy artystów i pasjonatów, którzy wzbogacili swoją wiedzą oraz umiejętnościami nasze zajęcia. Pierwszego dnia wakacji dzieci mogły uruchomić swoją wyobraźnię pracując nad projektem „Papierowe Miasto” pod okiem modystki - Małgorzaty Wybrańskiej. Następny dzień był bardzo wyczekiwany przez dzieci, gdyż mogły one się zmierzyć na polu gier planszowych i komputerowych. Kolejne zajęcia poprowadził Paweł Pałubicki. Warsztaty rzeźbiarskie były szansą na zapoznanie się z narzędziami rzeźbiarskimi i technikami pracy w drewnie. W wyniku działań powstała „tratwa piratów”. W czwartek plenerowe zajęcia z malarstwa poprowadziła nakielska artystka - Angela Kruber. Uczestnicy pracowali pastelami nad krajobrazem lokalnych łąk. W piątek wszyscy uczestnicy zajęć pojechali na basen „Naqarius” do Nakła.

Kolejny tydzień rozpoczął się intensywnymi zajęciami integracyjnymi. Gry i zabawy przygotowała Joanna Makowczyńska. Emocje i dobry humor przeniosły się na wtorek. Był to dzień sportu, w którym dzieci i młodzież mogły zmierzyć się w konkurencjach – mini golf, skok w dal, wędkarstwo, rzut dyskiem, rzuty do kosza, przeciąganie liny i wyścig drużyn. Środowe zajęcia przenieśliśmy w teren. Grupą dzieci pojechaliśmy na wycieczkę rowerową. Metą naszej wycieczki była ścieżka edukacyjna w Studzienkach a naszym przewodnikiem leśniczy - Dariusz Olszewski. Czwartek upłynął nam bajecznie, gdyż ugościło nas kino Nok z seansem. Kończąc nasze spotkania wakacyjne po raz kolejny odwiedziliśmy nakielski basen.

Wakacyjny program dofinansowany został przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle. Zajęcia o tematyce profilaktycznej miały charakter zabawowy. Program realizowany był w formie pogadanek i pracy twórczej. Dzieci dowiedziały się o zagrożeniach i pułapkach jakie na nie czekają w wakacje i nie tylko.

Paweł Pałubicki.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka