^Do góry

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere id Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

PAterek

Partnerzy

nakło

Wakacje 2013

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Wakacje w Wiejskim Domu Kultury w Paterku - 1-12.07.2013

Głównym założeniem wakacji było zagospodarowanie czasu wolnego, zapewnienie rozrywki i edukacji. Podczas dwutygodniowych zajęć dzieci i młodzież uczestniczyły w przygotowanych dla nich zajęciach.

Tegoroczne zajęcia prowadzone były przez instruktorów WDK i zaproszonych gości. Podczas wakacji gościliśmy artystów i pasjonatów, którzy wzbogacili swoją wiedzą oraz umiejętnościami nasze zajęcia. Pierwszego dnia wakacji dzieci mogły uruchomić swoją wyobraźnię pracując nad projektem „Papierowe Miasto” pod okiem modystki - Małgorzaty Wybrańskiej. Następny dzień był bardzo wyczekiwany przez dzieci, gdyż mogły one się zmierzyć na polu gier planszowych i komputerowych. Kolejne zajęcia poprowadził Paweł Pałubicki. Warsztaty rzeźbiarskie były szansą na zapoznanie się z narzędziami rzeźbiarskimi i technikami pracy w drewnie. W wyniku działań powstała „tratwa piratów”. W czwartek plenerowe zajęcia z malarstwa poprowadziła nakielska artystka - Angela Kruber. Uczestnicy pracowali pastelami nad krajobrazem lokalnych łąk. W piątek wszyscy uczestnicy zajęć pojechali na basen „Naqarius” do Nakła.

Kolejny tydzień rozpoczął się intensywnymi zajęciami integracyjnymi. Gry i zabawy przygotowała Joanna Makowczyńska. Emocje i dobry humor przeniosły się na wtorek. Był to dzień sportu, w którym dzieci i młodzież mogły zmierzyć się w konkurencjach – mini golf, skok w dal, wędkarstwo, rzut dyskiem, rzuty do kosza, przeciąganie liny i wyścig drużyn. Środowe zajęcia przenieśliśmy w teren. Grupą dzieci pojechaliśmy na wycieczkę rowerową. Metą naszej wycieczki była ścieżka edukacyjna w Studzienkach a naszym przewodnikiem leśniczy - Dariusz Olszewski. Czwartek upłynął nam bajecznie, gdyż ugościło nas kino Nok z seansem. Kończąc nasze spotkania wakacyjne po raz kolejny odwiedziliśmy nakielski basen.

Wakacyjny program dofinansowany został przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle. Zajęcia o tematyce profilaktycznej miały charakter zabawowy. Program realizowany był w formie pogadanek i pracy twórczej. Dzieci dowiedziały się o zagrożeniach i pułapkach jakie na nie czekają w wakacje i nie tylko.

Paweł Pałubicki.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa