^Do góry

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere id Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

PAterek

Partnerzy

nakło

Burmistrz odpowiada na pytania mieszkańców na zebraniu wiejskim.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Nadnotecki Park Przemysłowy w Paterku-stan obecny:

 

25ha gruntów uzbrojonych  we wszystkie media, w pełni przygotowanych do wejścia inwestora (gmina odkupiła od 3 właścicieli około 10 ha ziemi przyległej do strefy, które będzie uzbrajała);

 • 1 umowa jest już podpisana;
 • podpisano 10 listów  intencyjnych (różne branże);
 • po 10 latach po spełnieniu  wszystkich warunków umowy, w tym zatrudnienia, firma będzie miała prawo pierwokupu działki;
 • podjęta przez Radę Miasta uchwała zobowiązuje burmistrza do podjęcia działań w sprawie przyłączenia Nadnoteckiego Parku Przemysłowego do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (po podłączeniu przedsiębiorca uzyskuje od państwa dodatkowe ulgi, w tym podatkowe;
 • podjęte w tym zakresie działania:
 • do września 2015 roku gmina złożyła wszystkie potrzebne dokumenty, w tym listy intencyjne do  Sopotu;
  • następnie dokumenty trafiły  do Torunia;
  • w październiku dokumenty były już w Warszawie w Ministerstwie Rozwoju, gdzie przejdą procedurę uzgodnień międzyresortowych;
  • są duże szanse, że w czerwcu sprawa, którą pilotuje poseł Ryszard Schreiber z Bydgoszczy zakończy się sukcesem.
  • Śmieci i wandalizm:

   Śmieci w lesie, przy drogach, na ulicy Kcyńskiej za  stacją gazu, przy ulicy Leśnej to stały widok. Dzisiaj, gdy gmina z posesji zabiera wszystkie śmieci, powinno być czysto. Dlaczego więc śmiecimy? Bo ciągle jeszcze w wielu osobach jest to zakorzenione. Brak kultury. Straż miejska może przyjechać rano, w południe czy wieczorem. Przy nich nikt nie śmieci. Przy nich też nikt nie dewastuje przystanku. Założyć kamery? Nic to nie da, bo zakładają kaptury. Pomoże tylko czas i uświadamianie, że za to wszystko i tak my zapłacimy. Ci co niszczą też.

   Powiatowy Urząd Pracy i Opieka Społeczna niedługo powoła tzw. „czterdziestki”. Będą więc pracownicy do sprzątania.

  •  

   Odśnieżanie:

   Zlmy śnieżnej w tym roku praktycznie nie było. Raptem 12 dni. Nie da się w szybko  odśnieżyć wszystkich dróg gminnych. Nie ma tyle sprzętu. Wyjściem z tej sytuacji jest znalezienie podmiotu miejscowego -firmy lub osoby prywatnej, która podpisze umowę z gminą na odśnieżanie. Tylko ona może szybko i skutecznie reagować na opady śniegu. Gmina podpisała takie umowy z rolnikami w Karnowie, Karnówku, Sucharach i Olszewce.

    

  • Budowa Dróg:

    

  • Ulica 7-go Lutego. Pieniądze są zabezpieczone. Projekt przygotowany. Trwa procedura przetargowa. Po przetargu okaże się, czy ulica będzie zrobiona cała. Wszystko wskazuje, że tak. Droga ma być zrobiona do końca roku. Mieszkańcy ulicy 7-go Lutego zbierali podpisy o założenie progów zwalniających. Burmistrz odpowiedział, że zgłosi  to odpowiednim służbom, choć  uważa, że progi mają swoich zwolenników i przeciwników. Niezadowoleni będą mieszkańcy domu przy którym będzie próg ze względu na hałas. Przy większych prędkościach progi są niebezpieczne. W Potulicach mieszkańcy wnioskowali o zdjęcie progów zwalniających.

    

  • Ulica Cicha. Na wiosnę  początek ulicy Cichej od strony ronda będzie zrobiony. Istnieje duża szansa, że w przyszłości „wąskie gardło” tej ulicy zostanie poszerzone.

   Po wykupieniu dwóch działek  będzie można połączyć ulicę Szubińską (za dawną małą remizą) z ulicami Spokojną i Ogrodową, i rozwiązać problem dojazdu na osiedle, a przez to i budowę nowych domów.

    

  • Ulica Leśna. Są projekty na drogi, które połączyłyby ulicę Leśną z osiedlem Sobieskiego. Na razie brak pieniędzy.

    

  • Drogi powiatowe i gminne- projekty realizowane wspólnie przez powiat, gminę i wojewodę(montaż finansowy za 12 mln zł).

   -Rozwarzyn-Poichno do granicy powiatu- 4 mln zł (wojewoda 2mln zł, powiat i gmina po 1 mln zł), będzie ścieżka rowerowa.

   -Nakło- ulice Kilińskiego, Klimackiego, Sądowa, Św. Wawrzyńca-4 mln zł (wojewoda 2mln zł, powiat i gmina po 1 mln zł)

   -Ślesin-Gumnowice-Trzeciewnica- 4mln zł (wojewoda 2mln zł, powiat i gmina po 1 mln zł)

    

  • Szkoła w Paterku. Na razie nie widać źródeł finansowania. Na budowę 11 sal dydaktycznych z wyposażeniem potrzeba 5 mln zł. Projekt jest gotowy. Potrzebne są tylko niewielkie zmiany.

    

  • OSP Paterek. Zakupiono samochód pożarniczy, który kosztował 650 tys. zł.  300 tys. zł pozyskano z Krajowego Systemu Gaśniczego, 350 tys. zł to pożyczka umarzana w 40% z Banku Ochrony Środowiska.

  • c.d.n
Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa