^Do góry

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere id Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris. Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

PAterek

Partnerzy

nakło

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta ... .

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W dniu dzisiejszym 30 stycznia na sesji Rady Miasta podejmowana była jedna uchwała dotycząca Paterka. Dotyczyła przesunięć budżetowych. W dziale 801 "Oświata i Wychowanie" Rozdział 80104 "Przedszkola" w paragrafie 6050 "Wydatki inwestycyjne jednostek budżetowych" -zmniejszono o kwotę 10 000zł zadanie "Modernizacja budynku Przedszkola w Paterku" oraz zwiększono o kwotę 10 000zł z przeznaczeniem na:

a) kwota 5 000zł na zadanie "Budowa placu zabaw w Ślesinie"

b) kwota 5 000zł na zadanie "Budowa placu zabaw w Paterku"

Uzasadnieniem powyższej zmiany jest zabezpieczenie środków na przygotowanie dokumentacji placów zabaw w nawiązaniu do możliwości uzyskania dofinansowania ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 na operacje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" Termin złożenia wniosków o przyznanie pomocy upływa 27 lutego 2014 roku.

Przypominamy, że w październiku 2013 roku pani dyrektor Przedszkola w Paterku była zmuszona zlikwidować plac zabaw, który nie posiadał atestów a tym samym nie spełniał warunków bezpieczeństwa. Przedszkole, do którego uczęszcza 117 dzieci pozostało bez blacu zabaw.

Trzymamy kciuki, aby udało się pozyskać dofinansowanie i aby tak potrzebny w tym miejscu plac zabaw powstał. Po korekcie budżetu Gmina na remont przedszkola w Paterku na 2014 rok zabezpieczyła środki finansowe w wysokości 140 000zł.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa