^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Zmartwychstał Pan Nasz. Alleluja!!!

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 W sobotę, późnym wieczorem, w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Paterku odbyła się msza rezurekcyjna. Przybyli wierni uczestniczyli w  zmartwychstaniu Chrystusa. Gdyby nie ten wieczór, gdyby Chrystus nie zmartwychstał, próżna byłaby wiara nasza. Chomilię wygłosił ksiądz

proboszcz Mariusz Zbieranek. Głównym przesłaniem nauki była nadzieja. Zdrajca Judasz, gdy zrozumiał swój czyn, zdobył się na odwagę i poszedł do tych, którzy wydali Jezusa na śmierć.  Rzucił im zapłatę za zdradę. Nie miał jednak nadzieii na wybaczenie i powiesił się. Apostoł Piotr stchórzył wypierając się trzykrotnie swego Mistrza. Miał jednak głęboką wiarę i nadzieję, że Bóg mu wybaczy. Przez całe nasze życie błądzimy. Wierząc jednak, że Bóg jest Miłosierny, mamy nadzieję tak jak Św. Piotr na wybaczenie.

Oprawą dla uroczystości były Róże Żywego Różańca, ministranci, lektorzy, warty honorowe i asysty naszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka