^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

"Malowanie igłą" w Kreatywnym Kąciku

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Malowane igłą w bibliotece w Paterku
Haft krzyżykowy to ścieg ozdobny,który według powszechne opinii jest jednym z łatwiejszych do wykonania,dlatego cieszy się ogromną popularnością.W dniu 28.04.2015r.Panie z klubu "Kreatywny kącik" wcieliły się w początkujące hafciarki.Większość z nich z haftem krzyżykowym

spotkała się bardzo dawno temu t.j.na pracach ręcznych w szkole.Jednak jest  koleżanka wśród klubowiczek Hanna Dutkiewicz,która haftuje profesjonalnie i ona właśnie poprowadziła zajęcia.Poinstruowała nas od podstaw,przygotowała przybory, materiały oraz wzory.Spotkanie w bibliotece przebiegało w miłej i pracowitej atmosferze.
Ciąg dalszy haftu w dniu 28.05.2015r. o godz.16.00
Lubiących rękodzieło zapraszamy !

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka