^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Uroczysta Msza Św. i Koncert Pieśni Patriotycznej z okazji Dnia Niepodległości.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

11 listopada, w dniu Święta Niepodległości, w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Paterku mieszkańcy uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. za Ojczyznę. Przed wejściem do kościoła młodzież przypinała biało-czerwone wstążki. W kościele na ławkach leżały śpiewniki z

pieśniami patriotycznymi. Homilię wygłosił proboszcz parafii ks. Mariusz Zbieranek. Mówił o tamtych trudnych, decydujących o naszej niepodległości dniach. Wolność i niepodległość nie są dane na zawsze. Trzeba o nią nie tylko walczyć, ale dla niej każdego dnia pracować. Ks. Proboszcz przytoczył słowa Juliusza Słowackiego: „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” i Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”. Po Mszy Św. uczniowie II i III klasy oraz zuchy śpiewali pieśni patriotyczne. Wtórowali im mieszkańcy Paterka. Chór Żeński naszej szkoły pod dyrekcją Marty Trudzińskiej wykonywał przepiękne utwory. Śpiewano: „Rotę”, „Warszawiankę”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani” i wiele innych. Przy wyjściu z kościoła można było nabyć rogale. Wszyscy obecni byli zachwyceni programem, który przygotowały panie: Anna Karolczak, Anna Lemantowicz, Maria Prymula, Marta Trudzińska i wiele innych osób, które otrzymały od ks. proboszcza Mariusza Zbieranka pamiątkowe dyplomy.

  

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka