^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Mieszkańcy Paterka podziękowali za tegoroczne zbiory.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W dniu dzisiejszym w Parafi Matki Boskiej Bolesnej w Paterku, mieszkańcy kontynuując wielowiekową tradycję podziękowania Bogu za zbiory, zebrali się w kościele.

 

Wieniec dożynkowyi chleb upieczony z tegorocznego ziarna złożyli na ołtarzu. Homilię wygłosił proboszcz ks. Mariusz Zbieranek. Myślą przewodnią homilii było umiłowanie ziemi na podstawie fragmentu "Chłopów" Władysława Reymonta. Drugie przesłanie to: często prosicie-umiejcie podziękować.

   

   

   

   

   

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka