^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

"Zaplatane na palcach" w "Kreatywnym kąciku"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

W czwartek, 11 lutego br.,  w klubie ”Kreatywny kącik” Panie spotkały się, aby dokończyć swoje prace zaplatane na palcach. Poznały dwa sposoby robienia szala. Łączyły

różnokolorowe  włóczki, a Pani Małgosia Broś doglądała pracę każdej z klubowiczek. Panie  stwierdziły, że wbrew pozorom nie jest to trudna sztuka, wystarczy trochę cierpliwości. Ze spotkania wyszły zadowolone z własnoręcznie zrobionym szalem-kominem.

Następne spotkanie zaplanowane jest na 10.03.2016 r. o godz.16.00.
Chętnych lubiących rękodzieło zapraszamy!

Zdjęcia i tekst: PiMBP w Nakle.

   

  

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka